Praktyka międzynarodowa

Zespół STEP zajmuje się pozyskiwaniem i koordynowaniem wymiany międzynarodowej pomiędzy studentami i absolwentami studiów prawniczych i około prawniczych. Nasz program oferuje unikalną możliwość odbycia praktyki w kancelariach, instytucjach, organizacjach, bankach czy przedsiębiorstwach w całej Europie. Co ważniejsze, jest to jedyny taki program o charakterze wyłącznie prawniczym, przeznaczony dla studentów i absolwentów. Pozwala zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, poznać kulturę i system prawny innego kraju oraz poznać wielu nowych ludzi.

Praktyki trwają od 2 tygodni do 2 lat w zależności od wymagań pracodawcy. Aby aplikować na praktykę międzynarodową, należy wypełnić formularz online – STEP Online Form. Wykaz praktyk międzynarodowych pojawia się systematycznie 2 razy w roku i można go znaleźć na stronach internetowych: www.elsa.org/traineeships lub www.step.elsa.org. Można aplikować maksymalnie na 3 praktyki w jednym cyklu.

To ELSA zajmuje się recepcją praktykanta w Polsce, zapewnia mu między innymi pomoc w znalezieniu zakwaterowania, odbiór z dworca/lotniska i ciekawy program socjalny. Dlatego praktyka międzynarodowa poza wspaniałą przygodą i doświadczeniem daje przede wszystkim szansę na poznanie świetnych ludzi i zawarcie wielu ciekawych znajomości.

A więc nie zwlekaj, aplikuj już dziś !